سانتریفیوژ آزمایشگاهی چگونه باعث جداسازی ذرات نمونه میشود؟

قیمت دستگاه سانترییوژ - فروش دستگاه سانتریفیوژ

سانتریفیوژ آزمایشگاهی چگونه باعث جداسازی ذرات نمونه میشود؟

۲۸۵ بازديد
میکروسانتریفیوژها RCF تا 30000 گرم را فراهم می کنند. آنها معمولاً با اندازه‌های نمونه کوچک 0.2-2.0 میلی‌لیتری کار می‌کنند، اما برخی از سانتریفیوژها مانند سانتریفیوژ وین طب اجازه می‌دهند که صفحات یا لوله‌های سانتریفیوژ بزرگ‌تر به جای نمونه‌های کوچک‌تر جایگزین شوند و انعطاف‌پذیری بیشتری را به ارمغان می‌آورند.
از سوی دیگر، اولتراسانتریفیوژها سانتریفیوژهایی با سرعت بالا هستند، با RCF تا 1000000 گرم (150000 RPM). اولتراسانتریفیوژها به دو دسته تقسیم می شوند: اولتراسانتریفیوژ آماده سازی و اولتراسانتریفیوژ تحلیلی. اولتراسانتریفیوژهای آماده سازی رسوب و اجزای بیولوژیکی/آلی مانند DNA، RNA، لیپوپروتئین ها، غشاها، اندامک ها و ویروس ها را جدا می کند. اولتراسانتریفیوژهای تحلیلی نمونه ها را در زمان واقعی شناسایی می کنند. آنها می توانند تعادل و سرعت رسوب، شکل مولکول ها و جرم مولکول ها را تشخیص دهند. اولتراسانتریفیوژها همچنین در بسیاری از زمینه‌های فناوری نانو کاربرد دارند.
و البته انواع دیگری از سانتریفیوژ برای کاربردهای بزرگتر و صنعتی، فضا و کاربردهای انسانی وجود دارد، اما این مقاله بر روی سانتریفیوژهای مقیاس آزمایشگاهی تمرکز کرده است. سانتریفیوژهای پیوسته نیز وجود دارند که به سانتریفیوژهای کاسه ای معروف هستند، اما این سانتریفیوژها کمتر از سانتریفیوژهای آزمایشگاهی استاندارد رایج هستند.
علاوه بر نوع سانتریفیوژ، نوع روتور نیز می تواند بر فرآیند سانتریفیوژ تأثیر بگذارد. روتورها را می توان از فلز، پلاستیک یا مواد کامپوزیت ساخت. آنها در سه دسته اصلی قرار می گیرند: روتورهای سطل چرخشی، روتورهای درام و روتورهای با زاویه ثابت.
https://zil.ink/centrifugeprp2
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.